آیت‌الله رمضانی: هر کس به اندازه قدرِ خود می‌تواند از شب قدر بهره‌مند شود

شنبه, 11 فروردين 1403

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه شرایط کسب فیض در ماه رمضان کاملا هموار بوده، زیرا حتی خواب و نفس‌کشیدن روزه‌دار در این ماه عبادت است، گفت: شب‌های قدر نیز سید لیالی است و هر کس به اندازه قدرِ خود می‌تواند از شب قدر بهره‌مند شود.

آیت‌الله رمضانی: هر کس به اندازه قدرِ خود می‌تواند از شب قدر بهره‌مند شود

آیت‌الله «رضا رمضانی» شامگاه جمعه، 10 فروردین 1402 در مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان که در مسجد امام موسی‌بن‌جعفر(ع) رشتیان رشت برگزار شد، اظهار کرد: هر کس به اندازه ظرفیتش می‌تواند از ماه رمضان بهره‌مند شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به مراتب روزه‌داری شامل صوم البطن، صوم اللسان و صوم القلب و مرتبه و فضیلت هر یک اشاره کرد و افزود: امیرالمومنین(ع) فرمودند که «قلب آدم روزه باشد بهتر از آن است که زبان آدم روزه باشد.»

وی در ادامه به میراث روزه‌داری اشاره و تصریح کرد: روزه انسان را به حکمت می‌رساند، حکمت نیز انسان را به معرفت می‌رساند و معرفت نیز انسان را به یقین خواهد رساند.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه هر کدام از کارهای ما در ماه رمضان از جمله برخواستن برای سحری، روزه‌داری و ... بدون توفیق قابل انجام نیست، تاکید کرد: انسان‌ها باید از شب‌های قدر بهره‌مند شود. انسان اگر در این شب‌ها آمرزیده نشود، خیلی بی توفیق و محروم بوده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: شرایط کسب فیض در ماه رمضان کاملا هموار بوده زیرا حتی خواب و نفس‌کشیدن روزه‌دار در این ماه مبارک عبادت است.

وی با بیان اینکه راه ورود شیطان در ماه رمضان بسته است، گفت: شب‌های قدر سید لیالی است و هر کس به اندازه قدرِ خود می‌تواند از شب قدر استفاده کند.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه باید دین را درست فهمید و از افراط و تفریط پرهیز کرد، گفت: دعا، مناجات، شب زنده‌داری و عزاداری باید در جای خود و معاشرت، استفاده از لذت‌های حلال و تفریح سالم نیز باید در جای خود باشد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه در شب‌های قدر باید شرایط موجود و موانع مفقود باشد، اظهار کرد: کسی که در جمع غیبت کند ولی در خفا توبه نماید، حساب نمی‌شود.

وی افزود: کار پسندیده‌ای است که پیش از حضور در مراسم شب‌ قدر، از نزدیکان و بندگان الهی طلب حلالیت داشته باشیم.

آیت‌الله رمضانی تاکید کرد: انسان از سه راه عقیده، بد اخلاقی و اعمال باطل، راه رسیدن به فضیلت را بر خود می‌بندد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مسئولیت ما نسبت به خود، خانواده و جامعه، تاکید کرد: باید از خدا بخواهیم که به ما «شرح صدر» بدهد. آیات و روایات زیادی در این خصوص وجود دارد.

وی «شرح صدر» را برای همه اقشار به ویژه مسئولان، کلید حل مشکلات دانست و گفت: آیه 125 سوره مبارکه انعام نمونه‌ای از این آیات است.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه باید در شب‌های قدر از خدا، نور بخواهیم تا راه و مقصد را ببینیم، خاطرنشان کرد: کسی صاحب «شرح صدر» می‌شود که از نور الهی بهره‌مند شود.

-------------------

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
7-4=? کد امنیتی