اتصال ویکی‌شیعه با شبکه معارف اهل‌بیت(ع)

شنبه, 11 فروردين 1403

به سبب اهمیت شبکه‌سازی و ایجاد درگاه یکپارچه برای همه پایگاه‌های مجمع و همچنین بسترسازی برای دسترسی به دامنه وسیعی از موجودیت‌های داده‌ای مرتبط با اهل‌بیت(ع)، در گام نخست ویکی‌شیعه با شبکه معارف اهل‌بیت(ع) متصل شد.

اتصال ویکی‌شیعه با شبکه معارف اهل‌بیت(ع)

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع رسانی مجمع جهانی اهل بیت (ع) - به سبب اهمیت شبکه‌سازی و ایجاد درگاه یکپارچه برای همه پایگاه‌های مجمع و همچنین بسترسازی برای دسترسی به دامنه وسیعی از موجودیت‌های داده‌ای مرتبط با اهل‌بیت(ع)، در گام نخست ویکی‌شیعه با شبکه معارف اهل‌بیت(ع) متصل شد.

بر این اساس، توصیفی ساختارمند از تمام مقالات ویکی‌شیعه بر اساس استانداردهای بین‌المللی در شبکه معارف اهل‌بیت(ع) فراهم شد. در این پروژه بیش از 30,000 مقاله ویکی‌شیعه به 22 زبان ثبت شد. همچنین به صورت خودکار بالغ بر 226 هزار روابط معنایی (زبانی، موضوعی و جستارهای وابسته) بین موجودیت‌های پایگاه ویکی‌شیعه استخراج و در قالب گراف دانش به کاربران نمایش داده می‌شود.

از ویژگی‌های این شبکه، دسترسی به مقالات ویکی‌شیعه به صورت شبکه‌ای است. با انتخاب یک مقاله، ترجمه به زبان‌های مختلف و همچنین مقالات مرتبط به آن، نیز برای کاربر به نمایش داده می‌شود.

از دیگر ویژگی‌‎های این شبکه، نمایش مصور داده‌ها به صورت گراف دانش است. گراف‌دانش داده‌ها را به شکل گرافیکی سازماندهی نموده و روابط بین آن‌ها را به طور دقیق نمایش می‌دهد. از مهم‌ترین کارکردهای گراف‌های دانش، تسهیل در درک و تفسیر اطلاعات حجیم؛ کشف الگوها و روابط بین موجودیت‌های داده‌ای است که درک تعاملی و تصویری مناسبی را برای کاربران شبکه فراهم می‌نماید.

لازم به ذکر است طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، در سال پیش رو تمام پایگاه‌های مجمع در فضای مجازی در بستر شبکه معارف اهل‌بیت(ع) ادغام و یا یکپارچه خواهند شد.

..............................
پایان پیام/ 167

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
4*6=? کد امنیتی